تتراکلرید کربن یکی از عوامل اصلی در ایجاد صدمات کبدی است، که برگ سنجد تلخ با داشتن خواص حفاظتی بهترین درمان برای اختلالات کبدی است.
 
سنجد تلخ به علت داشتن خاصیت ضد کلسترول اهمیت به سزایی دارد همچنین برگ این گیاه سرشار از انواع آنتی اکسیدانها بوده که برای جلوگیری از اختلالات کبدی مفید است.
 
سنجد تلخ که در نواحی کوهستانی چین و روسیه رشد می کند سرشار از ویتامین C، E فلاونویدها و اسیدهای چرب ضروری است همچنین از برگ این گیاه به عنوان جوشانده برای درمان ناراحتیهای کبد استفاده می شود.
 
محققان با آزمایش عصاره برگ سنجد تلخ بر روی موشهای مبتلا به اختلالات کبدی دریافتند این گیاه تاثیر حفاظتی در کبد داشتند و مانع صدمات جدی می شود.
 
برگ سنجد تلخ از عامل صدمات جدی به کبد که همان تتراکلوراید کربن (CC14) جلوگیری می کند تتراکلراید کربن یکی از عوامل اصلی در ایجاد صدمات کبدی است که برگ سنجد تلخ با داشتن خواص حفاظتی بهترین درمان برای این اختلال است.

یادآور می شود، طبق بررسیهای انجام شده بر روی شش گروه مجزا از افراد اقدام به مطالعه اثر برگ سنجد تلخ به همراه تزریق تتراکلراید کربن کرده اند تا به این روش اثر برگ سنجد تلخ را مطالعه کنند و متوجه اثر حفاظتی این گیاه در مکانیزم کبد شدند.

/ 2 نظر / 23 بازدید
ژاله

سلام از وبلاگ فوق العاده شما سپاسگذارم در صورت امکان برای وبلاگتان امکان جستجو در بلاگ را قرار بدید و برای مطلالبتون عنوان بزارید چون من شما را از طریق فید دنبال می کنم ممنونم

فرهاد

فرزانه عزیز ممنون از اطلاعات مفیدتون