خواص و کاربرد: صفرا را کم می کند و سهل الهضم است. برای بیماران اسهالی و زخم و ورم معده و روده و سوء هاضمه مفید بوده و بهترین غذای دوره نقاهت سلولین و غیره است.
مقدار ویتامین های موجود در برنج در طول مدت انبارداری کم می شود و به عبارتی برنج تازه نسبت به کهنه ویتامین بیشتری دارد. آب برنج خنک کننده و مدر است و ترشحات زیاد اسحال و اسهال خونی را تسکین می دهد. معتقدند که برنج ایجاد خواب می کند. تشنگی را رفع می کند و اسهال صفراوی را تسکین می دهد و چاق کننده است و تولید اسپرم را افزایش می دهد. برای اختناق رحم و امراض کلیه و مثانه نافع است.
اگر با شیر و شکر خورده شود بسیار مقوی است و نیروی جنسی را تقویت میکند. خوردن برنج رنگ چهره را درخشان می کند و اخلاط صالح تولید می نماید و برای اشخاصی که مبتلا به سل هستند خصوصاَ اگر با شیر الاغ پخته شود در مواردی که تب عفونی نداشته باشند خیلی مفید است.
از آرد برنج برای تسکین و رفع قرمزی ناحیه دستگاه تناسلی اطفال که به علت آلوده شده به ادرار تحریک شده باشد استفاده می شود. برنج ترکیب و ساخت کلسترول را کاهش می دهد و مقدار قند خون و انسولین خون را در یک حالت تعادل مناسبی نگه میدارد.
در هندوستان نیز از برنج برای کاهش فشار خون نیز استفاده می کنند. سبوس برنج برای کاهش خطر ابتلا به سرطان معده مؤثر است ولی البته نه به اندازه سبوس گندم. طبق نظر محققان ژاپنی خوردن سبوس برنج در حدود 10 گرم دو بار در روز برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه کلسیمی بسیار مؤثر است.
محل تولید و رویش: برنج از آسیا برخاسته است و در ایران انواع آن در مناطق شمال ایران و در جنوب در خوزستان و در نواحی گرمسیر فارس و اصفهان کاشته می شود.
از نظر پیشوایان مذهبی: بهترین غذاهای دنیا و آخرت، گوشت و پس از آن برنج است.
پیامبر اکرم (ص)
برنج بو داده و آرد شده که با روغن زیتون مخلوط شده باشد برای تسکین درد مفید است.
امام صادق (ع)
خاصیت غذایی برنج 4 برابر سیب زمینی است.
موارد پرهیز: برای بیماران دیابتی و یبوست مزاج افراد چاق ضرر دارد.
از نظر طب سنتی: عده ای آن را از نظر حرارت و برودت کمی گرم و عده ای دیگر کمی سرد و برخی نیز معتدل می باشد. ولی بهر حال از نظر تری و خشکی آن را خشک می دانند.

  
نویسنده : فرزانه (ربابه)دریاباری ; ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٥
تگ ها : خواص برنج