مصرف عسل در درمان بیماری‌های کلیوی سودمند است

عسل به عنوان یک ماده غذایی طبیعی در درمان ناراحتی‌های کلیوی بسیار سودمند است.
عسل به عنوان مهمترین و معروفترین محصول زنبور عسل، ماده غذایی بسیار غنی و انرژی‌بخشی است که حدود 80 درصد قندهای ساده یا مونوساکاریدها ساخته شده و هر 10 گرم آن 320 کالری ایجاد می‌کند این مونوساکاریدها به سرعت جذب می‌شوند و اثر انرژی بخشی خود را آشکار می‌کنند.
گفتنی است علاوه بر اثر کالری‌زایی، عسل دارای ویتامین‌های متعددی از قبیل تیامین، ریبوفلاوین، اسید نیکوتینک، اسید اسکوربیک، پیرید وکسین و ویتامین کا است.
خواص فیزیکی عسل، اثر ضد باکتریایی دارد و از زمانهای قدیم انسانها از خاصیت ضد میکروبی عسل سود جسته و آن را در درمان ناراحتی‌های پوستی از قبیل زخمها و سوختگی‌ها به کار برده‌اند و یکی از بهترین پانسمانها محسوب می‌شود.
همچنین، عسل را در درمان بیماریهای دستگاه تنفسی و عفونت‌های ناحیه حلق به کار می‌برند و خاصیت ضد باکتریایی آن موجب اثر بخشی عسل می‌شود و خاصیت ضد التهابی آن نیز مشاهده شده که به میگروسکوپیک بودن آن نسبت داده شده است.

فلفل قرمز به رفع بی‌خوابی کمک می‌کند

نتایج یک تحقیق کوچک نشان می‌دهد مصرف فلفل قرمز می‌تواند به حفظ سلامت قلب و برخورداری از خوابی راحت در طول شب کمک کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سیدنی، پژوهشگران دانشگاه تاسمانیا در استرالیا مدت ‪ ۱۸ماه به بررسی فواید بالقوه فلفل قرمز در ‪ ۱۰داوطلب پرداختند.
برخی از این افراد روزانه ‪ ۱۵گرم فلفل قرمز مصرف کردند و سایرین از این ماده مصرف نکردند. دومینیک گراگتی استادیار دانشکده علوم حیات این دانشگاه نتایج بدست آمده را دلگرم‌کننده توصیف کرد.
وی می‌گوید مصرف فلفل قرمز خواب را بهبود می‌بخشد و کیفیت خواب بر سلامت قلب و عروق تاثیر زیادی دارد.
فلفل قرمز یک ماده طبیعی است که می‌توان در مقادیر اندک هر روز مورد استفاده قرار داد و به حفظ سلامت قلب و عروق نیز کمک کرد.

استفاده از “میوه هندوانه تلخ” موجب کاهش قند خون می‌شود.

تحقیقات پژوهشگران پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی نشان می‌دهد ، عصاره گیاه دارویی “میوه هندوانه تلخ” موجب کاهش قند خون می‌شود و در درمان دیابت موثر است.
روابط عمومی جهاد دانشگاهی امروز (یکشنبه) با ارسال نمابری به گروه علمی ایرنا با اعلام این خبر به نقل از دکتر “حسن فلاح حسینی” افزود:نتایج تحقیقات نشان می‌دهد مشکل اصلی بیماران دیابت نوع دوم ،افزایش قند خون و عدم پاسخ سلول‌های بدن به انسولین موجود در بدن است.
عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی اضافه کرد:افزایش قند خون عوارضی همچون آب مروارید،بیماری‌های قلبی و عروقی،کلیه‌ای و نوروپاتی را در پی دارد.
وی گفت: همچنین مطالعات بیانگر این است که عصاره گیاهان دارویی دارای خواص آنتی اکسیدانی می‌تواند با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد و افزایش غلظت کلوتاتیون در خون و سلول‌های بدن در پیشگیری بسیاری از عوارض دیابت موثر باشد.
این پژوهشگر جهاد دانشگاهی در ادامه یادآورشد:در همین رابطه محققان پژوهشکده گیاهان دارویی با همکاری محققان مرکز غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران در قالب طرحی پژوهشی به بررسی اثربخشی عصاره میوه گیاه دارویی هندوانه تلخ در کاهش قند خون بیماران دیابتی نوع دوم پرداختند.
وی با اشاره به اینکه تجویز این گیاه دارویی به مدت دو ماه با دوز معین بدون هیچگونه عارضه جانبی موجب کاهش قند خون شد خاطر نشان ساخت:
نتایج این تحقیق حاکی است این داروی گیاهی می‌تواند به عنوان مکمل دارویی جهت کاهش قند خون مورد آزمایش و استفاده قرار گیرد.
دکتر فلاح حسینی در پایان افزود:با توجه به اینکه مصرف این داروی گیاهی با دوز بالا منجر به اختلالات شدید گوارشی می‌شود،توصیه کرد:بیماران از مصرف خودسرانه این گیاه دارویی پرهیز کنند.
مقاله این طرح پژوهشی در شهریور ماه سال جاری در نخستین کنگره بین المللی “طب سنتی و سلامت زنان” در کوالالامپور مالزی بصورت سخنرانی ارایه شد که مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت.


چای خطر سرطان و بیماری قلبی را کاهش می‌دهد
نوشیدن چای از آسیب دیدن سلول‌هایی که منجر به سرطان، بیماری قلبی و دیگر بیماری‌ها می‌شود، جلوگیری می‌کند.
به گزارش خبرنگار سرویس «نگاهی به وبلاگ‌ها»ی ایسنا بلاگر http://gardening.persianblog.com/ به نقل از یک متخصص تغذیه از دانشگاه بوستون می‌نویسد: چای یک نوشیدنی گیاهی مفید تلقی می‌شود. چای حاوی موادی به نام فیتوکمیکال است، این ترکیبات به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کنند و با صدمات حاصل از رادیکال‌های آزاد، مقابله می‌کنند.
آسیب دیدن DNA اولین گام برای ابتلا به سرطان است و موجب بروز بیماری قلبی نیز می‌شود.
ویتامین‌های A و C آنتی‌اکسیدان هستند، اما ترکیباتی مثل کاتچین‌ها (Catechins) هم در چای یافت شده است.
مدت ‌٣٠ سال طول کشید تا به اهمیت این ترکیبات پی ببریم. چای با کاهش کلسترول، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.
مدیر اجرایی مرکز پژوهش‌های تغذیه USDA در مریلند گفت: ‌٨ مرد و ‌٨ زن تحت آزمایش قرار گرفتند. آن‌ها قبول کرده بودند در یک دوره سه هفته‌ای، آنچه را که به آن‌ها داده می‌شود، بخورند و بیاشامند. یک نوشیدنی به آن‌ها داده شد که فقط طعم چای داشت. در یک دوره سه هفته‌ای دیگر، داوطلبان در روز ‌۵ فنجان چای نوشیدند؛ زمانی که چای مصرف می‌شد، در مقایسه با آن نوشیدنی که فقط طعم چای را داشت، لیپوپروتئین «کلسترول بد» ‌١٠ درصد کاهش نشان داد.
روی هم رفته کلسترول در طی سه هفته به طور متوسط ‌۶ درصد کاهش یافت، البته هیچ تأثیری بر روی «کلسترول خوب» دیده نشد و HDL ثابت باقی ماند.
دکتر ایمان حکیم از بخش سرطان دانشگاه آریزونا، ‌١۴٠ فرد سیگاری را مورد بررسی قرار داد تا مشخص شود آیا نوشیدن چای می‌تواند موجب افزایش و تأثیر بد مواد شیمیایی شود که با صدمات وارد آمده بر DNA همراه بود.
ماده شیمیایی ‌٨-ohDG که در ادرار این افراد یافت شد، با صدمات وارد آمده بر DNA در سلول‌ها مرتبط است.
از آن‌ها خواسته شد هر آنچه را که تاکنون خورده‌اند، مصرف کنند و فقط چای را به رژیم غذایی خود اضافه کنند.
این افراد به مدت ‌۴ ماه چای سبز، چای یا آب نوشیدند. گروه تحقیقاتی برای ارزیابی ‌٨-OHdG، ادرار افراد مزبور را آزمایش کردند. آنچه دریافتیم، کاهش ‌٢۵ درصدی این ماده در گروه افرادی بود که چای سبز نوشیده بودند؛ در افرادی که چای معمولی یا آب نوشیده بودند، هیچ تغییری دیده نشد. اما فکر می کنیم نوشیدن چای سبز در گروه افراد سیگاری موجب کاهش استرس اکسیداتیو (Oxidative stress) در آن‌ها می‌شود.

اثر ضد سرطانی‎ ترکیبات‎ موجود درادویه‎

تهران‎ ـ ترکیبات‎‎ موجود درادویه‎ها خاصـیـت ضد سرطانی‎ دارد.
به‎‎‎‎ گزارش‎ شبکه خبر, نتیجه مـطالـعـه چند تـن‎‎ از پژوهـشگـران دانـشگـاه‎ عـلـوم‎ پزشکـی‎‎ شـهیـد بهشتی حـاکـیسـت‎ رژیمـهـای‎ غذایی‎‎ غنی درادویـه‎‎‎‎ به همراه مصرف‎ میوه و سبزی‎‎‎ عاملی‎ محافـظت‎ کننده‎ برای پیشگـیـری از بروز سرطان‎ است‎. برپایه‎‎ نتیجه این‎ تحقیق‎ مـواد مـوجـود در برخی‎ انواع ادویه‎‎ها مانند زیره, زعفـران‎, دارچین‎‎,زنجفیل‎, زردچوبه‎‎ و گشنیز به عنوان محافظت‎ کننده‎ های‎ شیمیایی‎ در برابر سرطان‎ موثرند. به‎‎‎ گفته این‎‎‎ محققان میزان مصرف‎ ادویه هـا در رژیم‎ غذایی‎ روزانه‎ باید بین‎ 20 تـا 25 گرم‎ باشد.
  
نویسنده : فرزانه (ربابه)دریاباری ; ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٥