گوجه فرنگی ( تغذیه و سلامت ) 

گوجه فرنگی از هزاران پیش وجود داشته است، البته در ابتدا به اندازه یک گیلاس بوده و کمکم بر اثر پرورش درشت تر شده است. وطن اصلی این گیاه، آمریکای جنوبی است. در قرن شانزدهم در کشور پرو به مقدار زیادی کشت می شد. گوجه فرنگی در قرن هفدهم به انگلستان و هلند راه یافت و چون بسیار گران بود، فقط مردم ثروتمند می توانستند از آن استفاده کنند و به نام "سیب عشق" معروف شد.

از لحاظ کشت و زرع، گوجه فرنگی جزء سبزی هاست در حالی که از نظر گیاه شناسی در دسته میوه ها جای دارد و گیاه شناسان آن را از مرکبات می دانند. مصرف گوجه فرنگی مرتب در حال افزایش است و بعد از سیب زمینی بالاترین مصرف را در بین سبزی ها دارد.

گوجه فرنگی در حال حاضر در تمام مناطق دنیا کشت می شود و تقریبا در تمام فصول سال وجود دارد. این گیاه انواع مختلفی دارد که حدود شانزده نوع آن در بازار به فروش می رسد.

گوجه فرنگی را باید هنگامی که کاملا رسیده باشد، از بوته چید و مصرف کرد، زیرا گوجه فرنگی نارس و سبز برای بدن به خصوص برای کلیه ها مضر است. البته در کشورهای صنعتی، گوجه فرنگی را کال می چینند زیرا مدت زمان نگهداری آن در انبار و رسیدن به مقصد برای قرمز شدن میوه کافی است. اگر گوجه فرنگی کاملا قرمز باشد ولی هنگام باز کردن، تخم آن سبز باشد، نشانه این است که گوجه فرنگی را کال چیدند و بعد رسیده است.

 

گوجه فرنگی گیاهی است یک ساله و دارای شاخه های زیاد که ارتفاع آن تا حدود یک متر می رسد.

گوجه فرنگی حاوی کلسیم، فسفر، پتاسیم، نیاسین، آمینواسید های مختلف، بتاکارون و ویتامین c است.

این میوه پر خاصیت به دفع مواد سمی خون کمک می کند و تصفیه کننده آن است. اسید اوریک را دفع و کبد را تصفیه و تمیز می کند. ملین است برای تقویت عمومی بدن و تقویت مسلولین به کار می رود، برای درمان ورم ملتهمه چشم بسیار مفید است، زنگ زدن گوش را از بین می برد، سنگ کلیه را دفع می کند، از بروز سرطان جلوگیری می کند و در واقع ضد سرطان است. از سرطان پروستات در مردان جلوگیری می کند، برای مبتلایان به نقرس و روماتیسم غذای مفیدی به حساب می آید. از ورم آپاندیس و تصلب شرایین جلوگیری می کند، اوره خون را پایین می آورد و ورم مفاصل را از بین می برد، همچنین برای ورم مخاط روده مفید است و به صورت موضعی کک و مک پوست را بر طرف می کند.

افرادی که معده و روده حساسی دارند و اسید معده آنها زیاد است یا افرادی که به گوجه فرنگی حساسیت دارند باید در مصرف گوجه فرنگی احتیاط کنند.

گوجه فرنگی منبع بتا کاروتن ، ویتامین C ، ویتامین A ، فیبر ، پتاسیم ، آهن ، منیزیم ، لیکوپن ، کلسیم، می باشد . با خوردن یک گوجه فرنگی نیاز نیمی از ویتامین C روزانه شما برآورده می شود.

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی عاملی ضد سرطان و بیماری های قلبی است . گوجه فرنگی حرارت دیده خواص خود را ازدست می دهد . مصرف گوجه فرنگی سبز برای کلیه مضر است .

درحین انتخاب بهتر است ، انواع قرمز و گوشتی را انتخاب کنید . انواع خیلی رسیده که زدگی و له شدگی دارد را انتخاب نکنید

گوجه فرنگی از هزاران سال پیش وجود داشته است. گوجه فرنگی امروزه در تمام مناطق دنیا کشت می شود و تقریبا در تمام فصول سال وجود دارد. گوجه فرنگی را باید هنگامی که کاملا رسیده از بوته چید و مصرف کرد زیرا گوجه فرنگی نارس و سبز برای بدن به ویژه کلیه ها زیان آور است البته در کشور های صنعتی گوجه فرنگی را کال می چینند تا هنگامی که به مقصد می رسد و یا در انبار می رسد و قرمز می شود. اگر گوجه فرنگی کاملا قرمز باشد اما هنگامی که آن را باز می کنند تخم آن سبز باشد نشانه این است که گوجه فرنگی را کال چیده اند و بعدا رسیده است. گوجه فرنگی گرچه دارای اسید سیتریک است اما بدن را قلیایی می کند. گوجه فرنگی درجه قلیایی بودن خون را بالا برده و به دفع مواد سمی خون کمک می کند به طور کلی تصفیه کننده خون است. به دفع اسید اوریک کمک می کند. برای درمان ورم ملتحمه چشم مفید است. سنگ کلیه را دفع می کند. آقایان با خوردن مرتب گوجه فرنگی می توانند خود را در مقابل سرطان پروستات بیمه کنند. گوجه فرنگی از ورم آپاندیس جلوگیری می کند. برای رفع دندان درد، ریشه و شاخه برگ های گوجه فرنگی را با آب بجوشانید و این جوشانده را مزمزه کنید. از جوشانده برگ گوجه فرنگی برای دفع شته و حشرات تیز می توانید استفاده کنید. به این منظور باید یک کیلوگرم برگ تازه گوجه فرنگی را در یک لیتر سرکه خیس کرده و در داخل ظرفی که 2 لیتر آب جوش دارد، بریزید و ظرف را روی اجاق قرار داده و به مدت 15 دقیقه بجوشانید ظرف را از روی اجاق برداشته بگذارید تا دو روز بماند و گاهگاهی آن را هم بزنید. سپس آن را با فشار صاف کنید. گوجه فرنگی برای مبتلایان به نقرس و رماتیسم مفید است. اوره خون را پایین می آورد. ورم مخاط روده را رفع می کند. برای تمیز کردن خون باید از آب چوجه فرنگی و کرفس به نسبت مساوی و به مقدار سه فنجان در روز قبل از غذا و به مدت سه هفته استفاده کنید. برای تمیز کردن لکه جوهر روی لباس یک تکه پنبه را در داخل آب گوجه فرنگی برده و لکه جوهر را با آن مالش دهید و سپس آن را بشوئید. اگر پوست شما کک و مک دارد هر روز آن را با آب گوجه فرنگی تمیز کنید، کم کم کک و مک ها را از بین می برد.

  
نویسنده : فرزانه (ربابه)دریاباری ; ساعت ۳:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٠/۱٩
تگ ها : گوجه فرنگی