زیتون درخچه ای است به ارتفاع تقریبی سه متر که اگردر شرایط مساعد پرورش یابد، ارتفاع آن به حدود دوازده متر و قطر تنه اش به سه متر می رسد. میوه درخت زیتون به شکل بیضی با رنگ سبز تیره و دارای هسته سخت است.

 

درخت زیتون دارای عمر طولانی است و گفته شده که می تواند تا هزار سال عمر کند. منشاء درخت زیتون منطقه مدیترانه بوده و از آنجا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است.زیتون معمولا در اوایل تابستان شروع به گل دادن می کند و میوه آن کمکم ظاهر می شود. در اواخر تابستان میوه آن به ثمر می رسد. در این هنگام زیتون سبز است و به تدریج بنفش، قهوه ای و سپس سیاه می شود، به طوری که در اواخر پائیز که موقع برداشت میوه است، رنگ آن به کلی تیره است.

 

زیتون رسیده در حدود سی درصد روغن دارد. این روغن مخلوطی از اسید اولئیک، اسید لینولئیک و اسید پالمیتیک است. روغن زیتون مایعی است زلال به رنگ زرد روشن مایل به سبز یا زرد طلایی. زیتون حاوی سدیم، ویتامین های A و E و آهن است.

 

از نظر طب قدیم ایران، زیتون رسیده، گرم و قابض و روغن آن گرم و خشک است. بهترین نوع زیتون میوه سبز رسیده آن است که در آب نمک پرورده شده باشد.

روغن زیتون به صورت خوراکی نرم کننده و صفرا بر است، کرم کش است، از امراض قلبی و سرطان جلوگیری می کند، برای رفع سرفه های خشک مفید است، عامل ضد لخته شدن خون است و از رسوب کلسترول در رگ ها جلوگیری می کند. روغن زیتون به همراه آب لیمو دفع کننده سنگ کیسه صفراست.

 

روغن زیتون به صورت موضعی خارش ناشی از گزیدگی حشرات را بر طرف می کند، از ریزش موی سر جلوگیری می کند و درمان کننده بیماری نقرس است. روغن زیتون مهمترین روغن برای پخت وپز به حساب می آید چراکه بر اثر حرارت خراب نمی شود.

 

پزشکان و متخصصان تغذیه می گویند که زیتون اشتها را افزایش می دهد. کسانی که می خواهند لاغر شوند بهتر است زیتون شور بخورند.برگ زیتون فشار خون را کاهش می دهد و جوشانده برگ آن درد دندان را تسکین می دهد.
روغن زیتون علاوه بر کاهش کلسترول و جلوگیری از پیدایش عوارض عروقی، مانع رسوب کلسترول درون رگها و تنگ شدن آنها می شود.
پزشکان می گویند که اگر روزی دو قاشق روغن زیتون بخورید سلامت خود را تضمین می کنید.
بر اساس نتایج چندین پژوهش، زیتون به سبب داشتن ارزش غذایی بالا به رشد جنین در رحم کمک می کند.
پژوهشگران می گویند که روغن زیتون سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده است که درمان زخم معده و بیماری های قلب و تصلب شرایین و تشکیل استخوان کودکان مؤثر است.
زیتون و روغن آن میزان قند خون را تنظیم می کند و خاصیت ضد سرطانی دارد.

زیتون

روغن زیتون باعث کاهش احتمال ابتلا به بیماری های عروق کرونری (قلبی) می شود و نیز خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد . ویتامین E موجود در آن اثر آنتی اکسیدانت دارد و این اثرات را موجب می شود. همچنین روغن زیتون دارای یک ماده آنتی اکسیدان دیگر به نام پلی فنول است که باعث کاهش LDL و مانع آترواسکروز می گردد. بهتر است روغن زیتون در داخل یخچال نگهداری شود . در خارج از یخچال اثر محافظتی خود را از دست می دهد . همچنین زیتون حاوی کلسیم ، آهن ، منیزیم ، پتاسیم، ویتامین A و ویتامین C می باشد .

 

مسکنی به نام زیتون

از تحقیقاتی که صورت گرفت چنین بر می آید که نوع مرغوب روغن زیتون دارای یک ماده شیمیایی طبیعی است که مانند یک داروی مسکن کار می کند. 50 گرم روغن زیتون فرآوری نشده، معادل یک دهم یک دوز داروی ایبوپروفین، اثر دارد. ماده ای که در روغن زیتون وجود دارد یعنی اولئوکانتال مانند یک داروی ضد التهاب مؤثر است. روغن زیتون از مدّت ها قبل برای سلامتی انسان مفید تشخیص داده شده بود و در طب سنتی ایران برای کاهش درد دندان توصیه شده است. این ماده غذایی از جمله در کاهش خطر سکته مغزی، بیماری های قلبی،سرطان پستان، سرطان ریه و برخی از انواع فراموشی مؤثر است. یاد آور می شویم که مقدار چربی روغن زیتون زیاد است و تنها در حد اعتدال باید مصرف شود.     

  
نویسنده : فرزانه (ربابه)دریاباری ; ساعت ٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٠/۱٩